Sieci komputerowe

FIRMA PC PLUS SPECJALIZUJE SIĘ W PROJEKTOWANIU, BUDOWIE ORAZ ADMINISTRACJI SIECIAMI KOMPUTEROWYMI.

Wykorzystujemy do tego celu profesjonalne oraz półprofesjonalne urządzenia renomowanych producentów takich jak Cisco, 3com, HP. Oferta nasza skierowana jest do małych i średnich jednostek takich jak szkoły, restauracje, hotele czy klienci indywidualni oraz do dużych instytucji takich jak banki czy urzędy, których sieć wychodzi poza teren jednego budynku. Każdy projekt składa się z kilku etapów:

Analiza wymagań Klienta

Analiza wymagań Klienta

Na tym etapie nasz przedstawiciel spotyka się z Klientem oraz użytkownikami dokładnie precyzując wymagania stawiane projektowanej sieci. Dogłębna analiza pozwoli ustalić potrzeby użytkowników takie jak przepływność sieci, dostępność usług czy bezpieczeństwo informacji. W dalszej części skupiamy się na fizycznym aspekcie sieci takim jak liczba stanowisk komputerowych, miejsce na główny węzeł, sieci czy technologię w jakiej będziemy realizować projekt. 

Projekt sieci

Projekt sieci

Kolejnym etapem jest sporządzenie projektu, w którym dokładnie zostanie opisana cała struktura sieci. W części fizycznej określimy typ okablowania, a w przypadku sieci WiFi standard urządzeń bezprzewodowych jak również dokonamy wyboru konkretnych urządzeń. W części logicznej wyznaczymy adresację sieci oraz określimy, które urządzenia mogą, a które nie mogą się ze sobą komunikować. Całość zostanie zakończona kosztorysem, po którego akceptacji przejdziemy do kolejnego etapu, realizacji projektu. 

Realizacja projektu

Realizacja projektu

Budowa sieci odbywa się w ściśle określonych ramach czasowych podzielonych na przedziały takie jak: 

  • okablowanie strukturalne
  • instalacja urządzeń
  • konfiguracja urządzeń
  • pomiary i testy

Jeżeli projekt zakłada, że budowa będzie trwała 10 dni to gwarantujemy, że będzie to 10 dni. Do każdego projektu podchodzimy z najwyższą starannością dlatego powierzając nam wykonanie sieci możecie być Państwo pewni, że dokonaliście właściwego wyboru. 

Wydanie dokumentacji powykonawczej

Wydanie dokumentacji powykonawczej

Po zakończeniu budowy sieci Klient otrzymuje pełną dokumentację powykonawczą, w której znajdują się wszystkie składowe sieci łącznie z wynikami pomiarów.

Masz pytania lub wątpliwości związane z ofertą? Daj nam znać, a chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania